Privaatpangandus Igapäevapangandus E-kanalid Internetipank Toetatud brauserid

Internetipank

Viiruste ja nuhkvara üha laienev levik võib põhjustada tõsiseid turvalisuse probleeme. Selleks, et vältida konfidentsiaalse ja isikliku teabe sattumist kolmandate isikute kätte, kes võivad saadud infot kuritarvitada, tuleb hoolitseda oma arvuti turvalisuse eest.

Soovitame Teil kasutada uuemaid versioone internetibrauseritest. Danske internetipank toetab brausereid alates järgmistest versioonidest (brauseri nimele vajutades jõuate brauseri uuendamise lehele):

Miks on oluline kasutada internetibrauserite uuemaid versioone?

Iga internetibrauseri tootja üritab reeglina seista hea selle eest, et tema toodang oleks kvaliteetne ja töötaks korralikult, ning parandada avastatud turvaaugud nii kiiresti kui võimalik. Parandused ja täiendused võib tavaliselt alla laadida tootja koduleheküljelt ning seda on soovitav teha võimalikult kiiresti – kiirus kahandab oluliselt võimalust, et keegi juba avastatud turvaauke teie vastu ära kasutab. Paljude brauserite uuendamine toimub tänapäeval juba automaatselt - uue versiooni ilmumisel laaditakse see koheselt alla ning paigaldatakse brauseri taaskäivitamisel. Brauserite uued versioonid ja vigade parandused ilmuvad olenevalt tootjast keskmiselt iga paari kuu tagant. Mõne suurema ja ohtlikuma turvaaugu avastamisel mõne päeva jooksul.

Kuidas saate kontrollida oma internetibrauseri versiooni?
 
Peale internetibrauseri avamist saab brauseris versiooni kontrollida järgmiselt:
  • Internet Explorer: ekraani üleval Help (küsimärk) -> About Internet Explorer
  • Mozilla Firefox: ekraani üleval menüü nupp -> Help (küsimärk) -> About Firefox
  • Apple Safari: ekraani üleval Safari -> About Safari
  • Google Chrome: ekraani üleval menüü nupp -> Teave Google Chrome’i kohta

Mida veel arvuti turvalisuse nimel ära teha loe siit või arvutikaitse.ee portaalist.