Majandusülevaade

18.12.2017

Detsembrikuu majandusülevaates keskendume järgmistele teemadele:

  • Lõppev aasta on olnud maailmamajandusele väga edukas. Tempokale kasvule aitasid tublisti kaasa jõuline rahapoliitiline toetus ja asjaolu, et tegemist oli üle hulga aja esimese aastaga, mil maailma ei vapustanud ükski suur šokk. Tänavune maailmamajanduse kasv on olnud 3,6%. Danske Banki hinnangul on oodata samasugust kasvu ka 2018. aastal.
  • Euroopa Keskpank hakkab majanduskasvu taustal stiimulmeetmeid lõpetama. Usume, et EKP lõpetab kvantitatiivse lõdvendamise programmi 2018. aasta sügisel ja hakkab seejärel intressimäärasid järk-järgult kergitama. Võimalike riskide vaates tuleb ennekõike tähelepanu pöörata Itaalia parlamendivalimistele 2018. aasta kevadel.
  • Eesti SKP kasvas 2017. aasta III kvartalis aastases võrdluses 4,2%. Kasvu tõukas ka seekord tagant peamiselt investeerimine, mille maht kasvas aastases võrdluses 13,2% ja mis on pärast nelja järjestikust langusaastat tänavu lõpuks taas tõusuteel. Danske Banki hinnangul kasvab Eesti majandus 2017. aastal 4,6%, 2018. aastal 3,2% ja 2019. aastal 3,3%.

Ülevaate saate avada siit.

Kõigi meie ekspertide ülevaadete ja analüüsidega saate alati tutvuda Danske Banki kodulehe rubriigis Makro- ja turuülevaated.

Head lugemist!