Danske Bank ja KredEx Krediidikindlustus sõlmisid koostöölepingu aitamaks Eesti ettevõtetel ekspordipotentsiaali realiseerida

11.05.2017

Danske Bank ja KredEx Krediidikindlustus sõlmisid koostöökokkuleppe, mis lihtsustab Eesti ettevõtete ligipääsu finantslahendustele.

Uus koostöökokkulepe võimaldab Eesti ettevõtetel tulla kergemini toime rahvusvahelises kaubanduses tavapäraste 60-, 90- või 120-päevaste maksetähtaegadega, sest pank aitab usaldusväärsetel eksportivatel ettevõtetel finantseerida suure osa tehingumahust enne maksetähtaja saabumist.

KredEx Krediidikindlustuse juhi Meelis Tambla sõnul pakub sõlmitud koostööleping Danske Bankiga ettevõtetele uusi kasvuvõimalusi. “Oluline hulk tooteid ja lahendusi jääb müümata just seetõttu, et ettevõtetel ei ole piisavalt käibevahendeid pikkade maksetähtaegadega tehingute rahastamiseks. Loodame, et koostöö annab ettevõtetele täiendavaid võimalusi laekumata arvete finantseerimiseks,” võttis Tambla kokku uuest koostööleppest ettevõtetele tekkinud peamise kasu.

"Iga ettevõtja soov on saada ostjatelt raha kätte võimalikult kiiresti ning leppida hankijatega kokku võimalikult pikad maksetähtajad. Praktikas juhtub aga tihti vastupidi – ühelt poolt tuleb ostjatele pakkuda soodsaid maksetingimusi, kuid teisalt jäävad ettevõtte arenguks vajalikud vahendid pikaks ajaks kinni või üldse laekumata. Sõlmitud koostööleping võimaldab finantseerida arvete maksetähtaegu ning hinnata ja maandada ostjate makseriski krediidikindlustuse abil,” sõnas Danske Banki ettevõtete panganduse direktor Tõnu Vanajuur.

KredEx Krediidikindlustusel on sõlmitud sarnased koostöökokkulepped ka teiste Eesti pankadega ning väiksemate finantseerijatega. Tambla sõnul on see koostöö aidanud mitmetel ettevõtetel saada paremaid finantseerimistingimusi.

KredEx Krediidikindlustus on ainus eestimaine krediidiriskide kindlustusettevõte Eestis, mis pakub eksportijatele võimalust kindlustada laekumata arvetest tulenevate kahjude vastu.

Danske Bank on Taani suurim ja Põhjamaade üks juhtivaid panganduskontserne, mis teenindab 15 riigis kokku 3,5 miljonit klienti. Balti riikides keskendub pank ettevõtete ja nendega seotud privaatpanganduse klientide teenindamisele.