Ettevõttele Kaardid Turvalisus

Turvalisus

Pangakaart on Teie turvaline rahatasku ja PIN-kood on Teie elektrooniline allkiri.

  • PIN-kood väljastatakse Teile eraldi kinnises ümbrikus. Jätke PIN-kood meelde ja hävitage ümbrik. Hoidke pangakaardi PIN-koodi ainult enda teada ja ärge salvestage seda kuhugi.
  • Iga uue kaardiga (sh asendus- ja pikenduskaardiga) väljastatakse alati uus PIN-kood. Soovi korral saate PIN-koodi muuta endale sobivamaks kõikides Danske Banki Eestis asuvates sularahaautomaatides.
  • Kaardiga makstes ärge lubage teenindajal kaarti Teie vaateväljast ära viia.
  • Ärge jätke oma kaarti kunagi järelvalveta.
  • Kui sisestate PIN-koodi kassaterminali või sularahaautomaati, varjake käega klaviatuuri.
  • Internetipoes makstes veenduge, et veebileht on kaardiandmete salvestamiseks turvaline.
  • Kontrollige regulaarselt  oma kaarditehingute väljavõtet. Kui avastate kahtlase tehingu või Teil tekib kahtlus, et Teie kaardi andmed on sattunud kellegi teise valdusse, teavitage sellest otsekohe panka infotelefonil 6 800 800.

Kui kaart kaob või varastatakse

Kui avastate, et Teie pangakaart on kadunud või varastatud, teatage sellest koheselt lähimasse Danske Banki ärikeskusesse või Danske Banki infotelefonil (+372) 6 800 800.

Kui olete panka informeerinud, saame koheselt tõkestada kaardi kasutamise. Vajadusel saate infot uue kaardi väljastamise kohta.

Välismaal

Kui viibite välismaal ning avastate, et Teie pangakaart on kadunud, võtke palun otsekohe Danske Bankiga ühendust ja laske kaart sulgeda. Uue kaardi tellimiseks saate esitada taotluse Danske telefonipanga või internetipanga kaudu, selleks vajate koodikaarti või PIN-kalkulaatorit.

Juhul, kui viibite pärast kaardi kadumist välismaal kauem kui kolm tööpäeva, soovitame Teil kasutada võimalust tellida kaart kiirkorras ja toimetada see kulleriga Teile sobivale aadressile (nt hotelli, sõbra või tööandja aadressile). See kiire ja mugav teenus hoiab kokku Teie kulusid ning aitab vältida ebameeldivaid olukordi. Teenuse hindadega saate tutvuda siin.

Alternatiivse teenusena on MasterCard Business krediitkaardi valdajatel võimalik kasutada ka MasterCardi pakutavat hädaabiteenust, mille korral toimetatakse kliendini kas hädaabikaart või sularaha.