Danske Jazziauhinnaga pärjati Mart Soo

28.04.2017

Tänavuse Danske Jazziauhinna võitis kitarrist Mart Soo, Noore Jazzitalendi tiitli bassist Janno Trump, Jazziedendaja tiitli fotograaf Rene Jakobson ja Aasta Jazzansambliks sai Peedu Kass Momentum. Jazziauhindadele esitati üle 50 inimese, lisaks professionaalsele žüriile andis EPLi lehel oma hääle ka publik.

Danske Jazziauhinna laureaat Mart Soo on Eesti helilooja, kitarrist, pedagoog ning Eesti jazzi uue mõttetasandi toonud ansamblite Weekend Guitar Trio ja Tunnetusüksus liige. Juba 11 aastat korraldab Soo koos Taavi Kerikmäega improvisatsioonilise muusika kontsertide sarja “ImproTest”, kus esinevad vaba improvisatsiooni viljelevad muusikud nii Eestist kui ka välisriikidest.

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on Mart Soo üks Eesti jazzi tugisambaid. “Mart Soo on erudeeritud muusik ja helilooja, kes valdab erinevaid jazzistiile svingist vaba improvisatsioonini ja kes mängib paljudes erinevates koosseisudes eesti ja välismaa muusikutega,” ütles Erm.

Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid jazzmuusikuid nende kolme viimase aasta saavutuste eest. Auhinnafond on 3500 eurot, skulptor Tiiu Kirsipuu taies ning artisti kontserdi salvestus ETV poolt.

Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011), Villu Veski (2012), Taavo Remmel (2013), Meelis Vind (2014), Kadri Voorand (2015) ja Maria Faust (2016).

Noor Jazzitalent Janno Trump on basskitarrist, helilooja ja arranžeerija ning ansambli Trump Conception eestvedaja. Ta on võitnud auhindu Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil ning pälvinud kiitust debüütalbumiga “One”.

Jazziedendaja fotograaf Rene Jakobson on oodatud külaline igal jazzi- ja klassikalise muusika kontserdil. Viimaste aastate jooksul pea on ta pildistanud kõiki olulisemaid jazzikontserte nii Jazzkaarel, Eesti Jazzliidu programmis, Sõru Jazzil ja mujal. Tema jazzmuusikute fotovaramu on suure kultuuriloolise väärtusega.

Teistkordselt välja antava Aasta Jazzansambli tiitli pälvis trio Peedu Kass Momentum. See on põhjamaiselt karge kõlaga kaasaegne jazzi ansamblisse kuuluvad veel bassist Peedu Kassile lisaks rahvusvahelise haardega pianist Kristjan Randalu ja nõutud trummar Toomas Rull. 2016. aastal pälvis Aasta Jazzansambli tiitli Estonian Voices.